reklama

"V Klánovickém lese dnes probíhá bezpečnostně pátrací akce," uvedla policie před půl devátou na sociální síti X. Zároveň sdělila, že právo na poskytování informací ohledně případu si vyhradilo pražské městské státní zastupitelství. "Proto již nejsme oprávněni k věci poskytovat další informace," dodala.

"Prosím, pokud to není nezbytně nutné, nevstupujte dnes do lesa," vyzvala starostka městské části Praha-Klánovice Alena Kolovrátková místní obyvatele prostřednictvím facebooku.

Policie už v pondělí ujistila Pražany, že na případu pracují desítky nejzkušenějších kriminalistů s pomocí kolegů z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování policejního prezidia. Místní obyvatelé byli zároveň upozorněni na zvýšenou přítomnost strážců zákona v okolí Klánovického lesa.

"Do Klánovic jsme vyslali policejní hlídky a kolegy na koních, kteří v rámci posíleného výkonu na oblast dohlíží a zajišťují tam bezpečnost," napsala policie v pondělí.

K dvojnásobné vraždě došlo v pátek odpoledne, policie přijala oznámení na tísňovou linku v pátek kolem 15. hodiny. Svědkyně uvedla, že v lesním porostu zaslechla několik výstřelů a objevila dvě mrtvá těla. Prvotní informace pak sice hovořily o tom, že nehrozí další nebezpečí, následně ale na místo přiletěl vrtulník s termovizí kvůli probíhajícímu pátrání. Oběťmi jsou muž a malé dítě.