Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výsměch Zemanovi! Politici si dělají srandu z Hradu

Volební sjezd TOP 09 (29. 11. 2015)
Volební sjezd TOP 09 (29. 11. 2015)
Foto: Michal Kalášek, EuroZprávy.cz

Státní svátek 28. října je spojen s předáváním státních vyznamenání na Pražském hradě. I letos nedostali pozvánku někteří politici včetně předních zástupců opozice. Například členové TOP 09 ale berou fakt, že pozvánky nedostali, s nadhledem.

Prezident Miloš Zeman letos 28. října na Hradě vyznamená například bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Podle Lidových novin prezident celkem udělí 43 vyznamenání.

Už teď je jasné, že se ceremoniálu a slavnostní recepce nezúčastní například někteří z poslanců či rektorů. Neobdrželi totiž pozvánky. Patří mezi ně například předseda ODS Petr Fiala nebo předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Pozvání nebyli ani poslanci TOP 09. „Nenašel někdo moji pozvánku na Hrad na 28. října? Podívejte se prosím do kapes. Děkuji,“ žertoval na sociálních sítích nejmladší český poslanec Dominik Feri.

„Řádový den bude pro mě i letos velkou poctou. Být mezi těmi, které Miloš Zeman vyřadil z pozvánek na Hrad, chápu jako státní vyznamenání,“ přisadil si předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Mezi pozvanými nejsou třeba ani předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo předseda klubu Jakub Michálek. Pozván nebyl ani pirátský poslanec Tomáš Martínek. „Jen dva roky usilovné práce ve Sněmovně a hned přichází ocenění Hradu ušetřením rozhodování, zda jít, či nejít na oslavy 28. října :) Že by tolik vadily prezidentovi návrhy na podporu mediální gramotnosti?“ rýpnul si politik.

Témata:  28. října - výročí vzniku samostatného československého státu státní vyznamenání Pražský Hrad

Aktuálně se děje

25. května 2024 20:54

Zelenskyj před novináři zesměšnil Putina. Jeho výroky označil za nudné

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil komentáře ruského prezidenta Vladimira Putina, které zpochybňují jeho legitimitu, za nudné a nezajímavé. Naopak za nelegitimního označil ruského prezidenta. Uvedl to v rozhovoru, který dnes publikoval kazachstánský server Vlasť.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Češi ovládli MS v hokeji, ve finále v Praze porazili Švýcarsko 2:0 a vybojovali zlato

V neděli večer se v pražské O2 Areně koná vyvrcholení letošního hokejového světového šampionátu v České republice, ve kterém se utkává domácí národní tým s tím švýcarským. Jedná se o historicky první vzájemný zápas těchto dvou týmů ve finále v historii MS. Česká hokejová reprezentace se pak ve finále MS objevila poprvé po 14 letech a chtěla navázat na dosud poslední zlato z roku 2010, ale i na zlato z roku 1985, kdy se naposledy domácímu (tehdy československému) týmu podařilo ovládnout turnaj na domácí půdě. To pro Švýcary se jedná o druhou účast ve finále v historii, před šesti lety získali stříbro po porážce se Švédskem. Český tým nakonec zvítězil 2:0 a odnáší si vytoužené zlato.