reklama

Kriminalisté z protiextremistického oddělení současně dali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby.

"Ve věci stále probíhají úkony trestního řízení, a je tedy možné, že tato právní kvalifikace nebude konečná," uvedl policejní mluvčí. Informace o motivu činu policie zatím nezveřejnila. "Muži hrozí až 12 let vězení," řekl ČTK Rybanský.

Muž při vstupu do sídla poslanců ohrožoval s nožem v ruce policisty, kteří ho vzápětí zadrželi. V té době se v budově konala pravidelná schůze Sněmovny. Policie zveřejnila fotografii, podle níž měl u sebe dva nože a teleskopický obušek. Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) novinářům řekl, že dolní parlamentní komora bude zřejmě muset přijmout bezpečnostní opatření, konkrétní kroky nezmínil.

Podle policie se muž pokoušel dostat na galerii pro veřejnost, která se nachází nad jednacím sálem Sněmovny. Incident se odehrál v recepci, kde se příchozí do budovy musejí podrobit bezpečnostní prohlídce. "Ochranná služba zjistila, že dotyčný má u sebe nůž, následně ten člověk zaútočil na policisty. Incident se odehrál na recepci. Chtěl bych ocenit, že nikdo nebyl zraněn," řekl ve čtvrtek Vondráček.

reklama