"Zasahující lékař na místě vyšetřil 17 účastníků dětského letního tábora, kteří jevili známky zdravotního postižení. Šlo především o zažívací obtíže, provázené nevolností, zvracením a průjmy, stejně jako zvýšenou tělesnou teplotou," uvedl Humpl.

Dodal, že většina dětí byla ve věkovém rozpětí mezi sedmi a 14 lety. "Záchranáři následně transportovali sedm pacientů na dětskou ambulanci krnovské nemocnice, stejný počet na infekční oddělení opavské nemocnice a tři pacienty do ostravské fakultní nemocnice," uvedl.

V opavské nemocnici se lékaři starali o sedm pacientů. "Pět z nich propustili do domácího ošetření ještě v sobotu. Dva dnes," řekla večer na dotaz ČTK mluvčí nemocnice Monika Kunčarová. Podobná situace byla i v Krnově. "Pět pacientů jsme ošetřili ambulantně, dva zůstali přes noc. I ti už jsou ale doma," řekl ČTK náměstek ředitele krnovské nemocnice Jiří Krušina. Mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová doplnila, že i v jejich případě byli dnes všichni tři účastníci tábora propuštěni domů.