reklama

Očkování zajistí ČR pro členy diplomatických misí, konzulárních úřadů a úřadoven mezinárodních organizací, ale také pro členy jejich rodin. Týká se i zaměstnanců Evropské agentury pro globální navigační satelitní systémy. "Budou se moci přihlásit k očkování v Česku, ačkoli tu neplatí zdravotní pojištění či tu nemají nárok na čerpání zdravotních služeb podle předpisů EU," uvedl úřad vlády.

Diplomaté nebudou mít v registračním systému přednostní práva. V ČR se proti covidu-19 začalo očkovat koncem loňského prosince. V současné době je registrace otevřená pro všechny starší 55 let, od středy by se měl systém otevřít i pro lidi ve věku 50 až 54 let. "Vakcínu uhradí český stát. Je to reciproční krok, protože stejným způsobem se očkují i čeští diplomaté a jejich rodiny v zahraničí," informoval kabinet.

Od zahájení očkování podle dnešních ranních statistik zdravotníci aplikovali 3,2 milionu dávek vakcíny, plně očkováno je 1,012 milionu lidí. Minulý týden v pracovní dny zdravotníci v průměru podali téměř 66.000 dávek vakcíny. Nejvíce jich aplikovali ve čtvrtek, přes 77.000, což bylo nejvíce v jednom dni od začátku vakcinace.

reklama