reklama

Z 67 podnapilých řidičů jich podle ní sedm nadýchalo více než jedno promile, čímž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích na Zlínsku v neděli ve 14:30 řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. "V šesti případech z celkového počtu podnapilých řidičů se jednalo o řidiče nemotorových vozidel, o cyklisty," uvedla mluvčí.

Také Zlínského kraje se v minulých čtyřech dnech týkala celostátní dopravně bezpečnostní akce. Dopravní a pořádkoví policisté při ní v regionu zkontrolovali přes 4000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků. "Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, pěti přestupků se dopustili cyklisté a osmi přestupků motocyklisté," uvedla Javorková.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté ve Zlínském kraji k 29 dopravním nehodám, při kterých zemřeli dva lidé. V pátek zahynul po pádu z jízdního kola ve Zlíně šestadevadesátiletý senior, v sobotu po srážce s osobním automobilem u Zašové na Vsetínsku motocyklista. "Jeden účastník nehody utrpěl těžké zranění a 15 lehká zranění. Tři dopravní nehody byly s alkoholem u řidičů," doplnila mluvčí.

Policisté podle ní budou ve zvýšené frekvenci silničních kontrol pokračovat i v následujících dnech. Řidiči při nich musejí počítat s testováním, které se týká jejich případného ovlivnění alkoholem nebo drogami.

reklama