reklama

Vakcíny podle Babiše zamíří do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Po povolení Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) pak také do očkovacího centra v O2 universum v Libni.

Od konce prosince dosud lékaři podali přes 5,2 milionu dávek některého ze čtyř druhů očkovacích látek, plně naočkovaných je více než 1,44 milionu lidí. V neděli lékaři podle předběžných údajů aplikovali 34.414 dávek vakcíny, zhruba o desetinu více než ve stejný den o týden dříve a nejvíc za kteroukoliv neděli od začátku očkování.

Server Seznam Zprávy na konci dubna uvedl, že žádné z vakcín, které Česku slíbily na počátku dubna Slovinsko, Rakousko a Maďarsko, zatím nedorazily. Na přeposlání zhruba 80.000 dávek se země domluvily poté, co Česko nesouhlasilo s kompromisem o rozdělení dodatečných deseti milionů dávek v EU. Podle vyjádření úřadu vlády pro server se vše opozdilo a vakcíny jsou slíbeny do konce června. Slovenský premiér Eduard Heger také při dubnové návštěvě ČR přislíbil dar 10.000 dávek od společnosti Moderna.

reklama