reklama

Střešovická nemocnice ale popřela, že zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček sdělil, že Hrad ponechává postup plně na nemocnici, která je k tomu kompetentní.

Podle vyjádření náměstka ředitele střešovické nemocnice Ivana Jeřábka pro Deník N půjde o shrnutí stavu a aktuálních výsledků. "Bude to statement, který vychází ze shrnutí zdravotního stavu a aktuálních výsledků, které jsme tady udělali," řekl Jeřábek. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke ČTK sdělila, že informace zveřejní nemocnice ve čtvrtek na webu.

Miloš Zeman byl v ÚVN v pražských Střešovicích minulý týden na čtyřdenním pobytu. Ukončil jej v neděli, Hrad jej označil za rekondiční. ÚVN po ukončení pobytu uvedla, že Zeman byl v neděli v dobré kondici a v nemocnici nepodstoupil žádný zákrok.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček prezidentův pobyt v nemocnici zdůvodnil přípravou na státní svátek 28. října, při kterém chce být Zeman "absolutně fit". Prvním vystoupením prezidenta na veřejnosti od hospitalizace byl dnešní projev ve Sněmovně, kde podpořil vládní návrh státního rozpočtu na příští rok.

"Pan doktor Zavoral zítra (ve čtvrtek) zveřejní moji kompletní zdravotní dokumentaci, ze které vyplývá, že můj jediný problém jsou bolavé nohy," řekl Zeman.

Prezident dnes při příchodu do budovy novinářům řekl, že mu jeho okolí říká, že vypadá dobře. K cestě do prvního patra, kde je jednací sál, využil stejně jako loni výtah, v minulosti používal slavnostní schodiště.

Při čekání na své vystoupení ve Sněmovně Zeman využil křeslo, aby nemusel stát. Dlouhodobě má problém s nemocnýma nohama - v důsledku cukrovky trpí neuropatií. Svému doprovodu v té souvislosti citoval někdejšího britského premiéra Winstona Churchilla, že se dožil vysokého věku, protože nestál, ale seděl.

Před poslanci měl Zeman asi dvanáctiminutový projev, sám ho hodnotil jako stručný. "Jindy povídám," řekl svému doprovodu cestou na krátké jednání se šéfem Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO). Vondráčkovi před cestou do jeho kanceláře řekl "budeš zase uzen", čímž odkázal na dřívější konstatování předsedy Sněmovny, že se při setkání s prezidentem, který je silný kuřák, cítil jako moravské uzené. Zeman na doporučení lékařů nedávno omezil kouření ze 60 na 40 cigaret denně.

Loading...

1 komentář (Poslední 23.10. 16:50) Napište svůj názor

reklama