Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zeman po ničivém zemětřesení kondoloval Erdoganovi i syrskému lidu

Miloš Zeman
Miloš Zeman
Foto: OVTV

Prezident Miloš Zeman dnes kondoloval tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi, hlubokou soustrast po ničivém zemětřesení v Turecku a Sýrii vyjádřil také syrskému lidu. Pražský hrad o kondolencích informoval v tiskových zprávách. Soustrast vyjadřují i další politici včetně premiéra Petra Fialy (ODS) či ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti). Turecko a Sýrii dnes zasáhlo ničivé zemětřesení, které si vyžádalo nejméně 1200 mrtvých.

Erdoganovi adresoval Zeman kondolenční telegram. Uvedl, že zprávy z Turecka přijal s hlubokým zármutkem. "Dovolte mi, abych v této pohnuté chvíli vyjádřil jménem české veřejnosti i jménem svým hlubokou soustrast Vám i rodinám obětí a všem zraněným popřál brzké uzdravení," napsal Zeman.

Další kondolenci adresoval Zeman syrskému lidu. "Prezident vyjadřuje hlubokou soustrast syrskému lidu, který postihlo tragické zemětřesení a vyžádalo si stovky mrtvých a zraněných," uvedl Hrad. Zeman popřál všem zraněným brzké uzdravení.

Lipavský na twitteru uvedl, že jej zpráva hluboce zasáhla. Kondoloval všem, které katastrofa postihla. Připomněl, že Česko do Turecka pošle 68členný tým českých hasičů. Na místo vyrazí příslušníci hasičského sboru Prahy a Moravskoslezského kraje. Fiala zmínil, že tým vyrazí na pomoc dnes ve 14:00. "S velkým zármutkem jsem se dozvěděl o dnešním zničujícím a smrtícím zemětřesení v Turecku a Sýrii," napsal předseda vlády na twitteru.

Témata:  Turecko Miloš Zeman

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy