reklama

V šestatřicetitisícovém slezském městě je to největší škola. Navštěvuje ji téměř 700 žáků a do prvních tříd tam nastoupilo skoro 50 dětí.

Prezident Miloš Zeman řekl dětem, že jim nebude jako ostatní přát, aby se dobře učily, poslouchaly rodiče a učitele. "To je všechno pravda. Já bych vám chtěl nadto popřát něco jiného. Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát," sdělil Zeman.

Popřál dětem, aby nečekaly, co objeví v učebnicích, ale samy se snažily hledat třeba na internetu. Jako příklad uvedl program Earth, který umožňuje najít jakékoli místo na Zemi v trojrozměrném zobrazení.

"Když jsem byl malý, tak se říkalo: Když budeš zvědavý, budeš brzo starý. Nebudete brzo staří. Naopak, ta zvědavost vás imunizuje proti stáří," řekl dětem prezident. Jeho manželka Ivana Zemanová spolu s moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem jim rozdali knížky policejních pohádek. Zeman prvňáčkům na závěr popřál: "Buďte zvědaví!"

Představitelé školy přivítali prezidenta s jeho doprovodem v tělocvičně, kde se vítání prvňáčků obvykle odehrávají. Se Zemanem přišla třinecká primátorka Věra Palkovská (Osobnosti pro Třinec) nebo senátor Jiří Cienciala. Školní sbor jim na úvod zazpíval. V tělocvičně byli i zaměstnanci školy a rodiče prvňáčků. Děti, které už před příchodem návštěvy seděly zhruba půl hodiny na židlích, mávaly na rodiče a ukazovaly jim knížky. Prezident s nimi strávil čtvrt hodiny.

Loading...

1 komentář (Poslední 04.09. 10:05) Napište svůj názor

reklama