reklama

Podle sdělení kalifornských úřadů budou ale muset místa, na nichž se budou filmy a televizní pořady natáčet, splňovat celou řadu podmínek. V daném okrese nesmí počet případů koronaviru překračovat stanovený limit, musí tam být dostatečné testovací kapacity a produkční týmy budou muset dodržovat přísná hygienická pravidla.

Začátkem týdne zástupci filmových studií a odborů představili podrobný plán pro návrat k natáčení. Doporučili, aby herci často podstupovali testy na koronavirus, aby filmaři dodržovali bezpečné rozestupy a nosili roušky. Místo tradičních švédských stolů s občerstvením se mají rozdávat předem zabalená jídla. A na místě má být i člověk, který bude kontrolovat, zda všichni předepsané podmínky dodržují.

DPA připomíná, že filmový a zábavní průmysl ve Spojených státech se v posledních měsících prakticky zastavil. Aby se mezi sebou lidé nestýkali, bylo přerušeno natáčení například filmu Mission: Impossible 7, nové verze disneyovské pohádky Malá mořská víla, v níž v hlavní roli hraje Halle Baileyová, nebo dalšího dílu Jurského parku. Kvůli šíření koronaviru byla odložena také řada filmových premiér.

V lidnatém státu Kalifornie se koronavirem nakazilo asi 123.000 lidí, z nichž přibližně 4500 zemřelo.

reklama