Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Seriál Shōgun přepisuje dějiny televizní tvorby: 18 cen Emmy v jediné sezóně!

Seriál Šógun ovládl ceny Emmy
Seriál Šógun ovládl ceny Emmy
Foto: Reprofoto YouTube

Seriál Shōgun, adaptace románu Jamese Clavella zasazená do feudálního Japonska, získal velký ohlas na letošních cenách Emmy. Dílo oslavované pro svůj vizuální vzhled a věrné ztvárnění historických reálií si vysloužilo několik ocenění Emmy. 

Na slavnostním ceremoniálu Creative Arts Emmy získal seriál Shōgun rekordních 14 ocenění, čímž překonal předchozí rekord stanovený v roce 2008 limitovanou sérií John Adams. Seriál si odnesl ceny za kostýmy, make-up, střih a mnoho dalších technických kategorií.

Výrazného uznání se dostalo také hercům, kdy například Néstor Carbonell získal cenu za nejlepšího hostujícího herce v dramatu.

Tento triumf však nekončil u Creative Arts Emmy. Na hlavním večeru Primetime Emmy seriál Shōgun přidal další čtyři trofeje, včetně cen za nejlepší drama, nejlepší herecké výkony pro Hiroyuki Sanadu a Annu Sawai a cenu za režii pro Fredericka E.O. Toye.

Celkem tak seriál dosáhl 18 ocenění během jediné televizní sezóny, což je historický rekord pro dramatický seriál.

Úspěch Shōgunu se stal jedním z hlavních momentů letošních Emmy, kde se o velké výhry dělil například i komediální hit The Bear a limitovaná série Baby Reindeer. Tento úspěch upevnil pozici Shōgunu jako jednoho z největších televizních fenoménů posledních let.

Témata:  Šógun (seriál) Cena Emmy

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 19:03

Jaromír Jágr prolomil mlčení o své absenci na ledě. Řeší jen jeden problém

Údajně poslední sezónu Jaromíra Jágra v profesionální hokejové kariéře provázejí nečekané potíže. Jágr ze zdravotních důvodů už před měsícem vypadl ze sestavy. Vyjadřovat se však ke svým problémům dlouho nechtěl. Mlčení nakonec prolomil. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Seriál Pán prstenů

Embracer a 'Pán prstenů': Jak slavná sága přispívá k poklesu zisků?

Švédská herní společnost Embracer, vlastnící práva na „Pána prstenů“ a další Tolkienova díla, zaznamenala 10% pokles tržeb v zábavní divizi, což je důsledkem nižší aktivity kolem těchto značek. Společnost to přičítá nedostatku nových produktů a omezené nabídce. Přesto věří, že univerzum „Pána prstenů“ má dlouhodobý potenciál stát se klíčovým zdrojem příjmů.