Počasí na sobotu 7. prosince. Česko se promění v kluziště?
V čerstvém západním proudění přejde přes naše území studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.
V čerstvém západním proudění přejde přes naše území studená fronta, uvedl portal.chmi.cz.
Před studenou frontou, která bude postupovat ze západní do střední Evropy, k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch, informuje portal.chmi.cz.
Kolem tlakové výše nad jihovýchodní Evropou k nám bude ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.
Poslední desetiletí bude téměř s jistotou tím nejteplejším v historii měření. Uvedla to dnes Světová meteorologická organizace (WMO) ve své výroční zprávě o stavu klimatu, která byla nyní zveřejněna na okraj klimatické konference OSN v Madridu. Zpráva je dalším důkazem toho, že se globální teploty zvyšují, napsala agentura AP.
Kolem tlakové výše, která se bude přesouvat ze střední Evropy dále k východu, k nám začne ve vyšších vrstvách atmosféry proudit teplý vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.
Tlaková výše se bude přesouvat z Britských ostrovů do střední Evropy. Po její severní straně bude přes Německo postupovat teplá fronta, která odpoledne a večer částečně ovlivní i počasí u nás, informuje portal.chmi.cz.
Kvůli silné sněhové bouři, která zasáhla Spojené státy, musely být uzavřeny silnice a zrušeno téměř 900 letů. Neděle byla přitom jedním z nejvytíženějších dnů na dálnicích i letištích, protože se lidé vraceli domů z oslav Dne díkuvzdání, poznamenala agentura Reuters.
Mělká brázda nižšího tlaku vzduchu se bude přesunovat ze střední Evropy k východu a v jejím týlu bude na naše území proudit studený vzduch od severozápadu, informuje portal.chmi.cz.
Období od 2. do 29. prosince 2019 by mělo být teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Relativně nejchladnějším by měl být čtvrtý týden období. Období jako celek by mělo být srážkově podprůměrné až průměrné.
Končící listopad se podle meteorologů řadí k nejteplejším předposledním měsícům roku v historii měření.
Tlaková výše ustoupí ze střední Evropy k jihovýchodu, přes den počasí u nás začne ovlivňovat mělká tlaková níže nad jihozápadní Evropou, informuje portal.chmi.cz.
Průměrná teplota na území Německa od předindustriální doby stoupla už o 1,5 stupně Celsia. V posledních letech její růst navíc výrazně zrychlil. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekla ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová, která představila zprávu o dopadech klimatických změn na spolkovou republiku. Extrémní teploty podle ní připravují jen v Německu o život tisíce lidí.
Po přední straně tlakové níže postupující z Britských ostrovů k východu k nám bude proudit teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu, informuje portal.chmi.cz.
Ze západní Evropy postoupí do Evropy střední slábnoucí okluzní fronta, která se bude v nevýrazném tlakovém poli nad naším územím rozpadat, informuje portal.chmi.cz.
Počasí se v příštích týdnech přehoupne z podzimního na zimní. Největší zima bude v prvním prosincovém týdnu, kdy bude přes den v průměru kolem tří stupňů nad nulou a v noci v průměru kolem minus jednoho stupně.
Ve střední části České republiky a na severu Čech bude od dnešní noci foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Slábnout by měl v noci na neděli.
Mezi brázdou nízkého tlaku nad jihozápadní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území i nadále proudit teplejší vzduch od jihu, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, uvedl portal.chmi.cz.
Mezi tlakovou níží nad západní Evropou a rozsáhlou tlakovou výší nad Ruskem bude nad naše území, zejména ve vyšších vrstvách atmosféry, proudit teplejší vzduch od jihu, informuje portal.chmi.cz.
Nad střední Evropou se bude nadále vlnit frontální rozhraní, uvedl portal.chmi.cz.
S přívaly sněhu, nebezpečím lavin i místními záplavami se dnes potýká jih a západ Rakouska. Sesuvy podmáčené půdy zničily několik domů a v Korutanech si vyžádaly i jeden lidský život. Několik výše položených obcí sníh odřízl od okolního světa, jednou z nich je i Heiligenblut pod horou Grossglockner, informovala agentura APA.
Nad naším územím se bude udržovat zvlněné frontální rozhraní, ve východní polovině území se obnoví příliv teplého vzduchu od jihovýchodu, informuje portal.chmi.cz.
Letošní 17. listopad je výrazně teplejší než před 30 lety, kdy policejní násilí proti studentům na pražské Národní třídě spustilo sametovou revoluci. Teplotní rekordy dnes padly zhruba na desetině stanic, které měří alespoň 30 let. Na severu Moravy někde naměřili i víc než 18 stupňů Celsia.
Přes naše území bude postupovat k severovýchodu studená fronta, informuje portal.chmi.cz.
5:00
Následující víkend přinese do České republiky velmi horké letní počasí, které však na mnoha místech doprovodí silné bouřky. V sobotu i v neděli bude převládat jasná až polojasná obloha. Během dne se však bude oblačnost přechodně zvětšovat a místy se vytvoří přeháňky nebo bouřky, které mohou být ojediněle i velmi intenzivní.
Zdroj: Libor Novák
Vlna internetových podvodů v Česku neustále pokračuje. Jeden takový momentálně cílí na řidiče, u nichž se snaží vyvolat dojem, že se dopustili dopravního přestupku a mají uhradit pokutu. Na nové praktiky upozornilo ministerstvo dopravy.