Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vichřice pustoší Německo, zranila několik lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Berlín - S vichřicí se nepotýká jen Česká republika, ale i sousední Německo. Vichr pojmenovaný Thomas nechal za sebou několik zraněných a popadané stromy.

Varování před špatným počasím vydali meteorologové pro sever a severozápad Německa. Během dneška se má již oslabený vítr přesunout přes Hesensko a Durynsko do východoněmeckého Saska a Braniborska.

V Severním Porýní-Vestfálsku dosahovala rychlost větru až 115 kilometrů za hodinu. Několik stromů proto popadalo na vlaky.

Bouře Doris se včera přehnala přes Británii, piloti museli zvládnout přistání za silného větru:

Na hlavním nádraží v německém Wuppertalu spadl strom na nadzemní vedení a expresní vlak Intercity.

V Bonnu kvůli varování před bouří zrušili masopustní karneval na náměstí v centru města.

Témata:  počasí vichřice Německo vítr

Související

Aktuálně se děje

1. ledna 2026 18:16

Státní svátky 2026. Letošní rok slibuje několik prodloužených víkendů

Jako každý rok začíná i ten letošní státním svátkem a dnem volna na Nový rok, respektive na Den obnovy samostatného českého státu. Při pohledu do kalendáře je přitom jasné, že se v následujících měsících můžeme těšit hned na několik prodloužených víkendů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy