Vítr začal bičovat východní část země několik hodin předtím, než se očekávalo. Během dvanácti hodin napršelo více než 300 milimetrů srážek, v zemi hrozí záplavy a sesuvy půdy. V dalších dvanácti hodinách se má situace ještě horšit.

Hornatý povrch ostrova zpomalil postup bouře, která má opustit Tchaj-wan v pátek večer a v sobotu brzy ráno místního času udeřit na Čínu, která už v tuto chvíli bojuje se záplavami. Příchod Nepartaku tak situace ještě vyostří, při záplavách zatím zemřelo více než sto lidí. Čína čelí nejhorším záplavám od roku 1998.

Zdroj: YouTube

Během zuřící bouře zemřel jeden člověk, dalších 66 bylo podle Tchaj-wanského centra pro nouzové operace zraněno. Přinejmenším 15 224 lidí bylo evakuováno ze svých domovů, podle informací portálu CNN železniční spoje v zemi jsou mimo provoz. Přes 1300 domovů přišlo o elektřinu.

Prudký vítr o rychlosti až 240 kilometrů v hodině také lámal velké množství stromů, tříštil okna a otáčel auta. I když bouře nad pevninou zeslábla, stále je klasifikována jako tajfun.