Tajfun Hagibis s rychlostí větru 270 kilometrů za hodinu dosahuje ekvivalentu hurikánu páté kategorie. Rychlost větru v něm se blíží bouři Dorian, která na začátku září v Atlantském oceánu zpustošila Bahamy. Podle meteorologů však tajfun před příchodem k největšímu ostrovu Honšú oslabí studené vody Filipínského moře.

Bouře se dnes ráno nacházela zhruba 1000 kilometrů jižně od Tokia, směrem k hlavnímu městu se pohybuje rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Podle japonského meteorologického úřadu živel udeří právě v oblasti velkoměsta v sobotu. Prudké deště, které bouři provázejí, město zasáhnou pravděpodobně už v pátek, úřady varují i před vlnobitím a vysokým přílivem, které mohou způsobit záplavy.

Letecké společnosti a železniční dopravci očekávají, že bude nutné některé spoje zrušit, což během prodlouženého víkendu zkomplikuje dopravu. Japonci v pondělí slaví státní svátek.

Kvůli blížícímu se tajfunu museli pořadatelé nynějšího mistrovství světa v ragby zrušit sobotní zápasy Anglie s Francií a Nového Zélandu s Itálií, konat se nebude ani maraton v pobřežním městě Sendai na severu Japonska.

Příchod silné bouře vzbuzuje obavy obzvláště ve městě Čiba v Tokijském zálivu, které na začátku října zasáhl tajfun Faxai a jehož obyvatelé se stále vzpamatovávají ze způsobených škod.