Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Letní počasí se s Českem loučí. Na horách bude i sněžit

Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto
Lidé ve sněhové vánici, ilustrační foto
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Podle ČHMÚ se na začátku příštího týdne rozloučíme s letním počasím, protože do Česka vtrhne výrazné ochlazení. Na horách můžeme očekávat slabou vrstvu sněhu, a v polovině týdne  dokonce začne sněžit i v nižších polohách, a to i v některých nížinných oblastech.

Teplé letní počasí skončí na začátku příštího týdne. Podle Českého hydrometeorologického ústavu by měla na horách napadnout nová sněhová pokrývka. S výrazným ochlazením v polovině týdne pravděpodobně začne sněžit i v nižších polohách.

Na začátku týdne očekáváme příchod chladného vzduchu od severozápadu do střední Evropy. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by se teploty na horských vrcholech mohly pohybovat kolem nuly a může napadnout i slabá sněhová pokrývka. V nižších polohách se očekávají denní maxima kolem deseti stupňů a sníh by se mohl během týdne objevit i ve středních nebo výjimečně i nízkých polohách.

Všechny meteorologické modely naznačují, že ochlazení zůstane v českých končinách minimálně do příštího víkendu, možná i déle.

Témata:  počasí jaro sníh

Aktuálně se děje

25. května 2024 21:53

Zastavení invaze do Rafahu posílí Hamás, tvrdí Británie

Britská vláda zkritizovala rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který nařídil Izraeli okamžitě zastavit vojenskou ofenzívu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podle Londýna toto rozhodnutí posílí palestinské hnutí Hamás, informuje agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy