Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Meteorologové nově přidali i výstrahu před sněžením

Zima, ilustrační fotografie.
Zima, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Meteorologové v pátek upřesnili výstrahy před vydatnými srážkami a povodňovými jevy a přidali varování před novou sněhovou pokrývkou. Na jihu Čech může spadnout téměř deset centimetrů sněhu.

Meteorologové zmínili, že v oblasti Orlických hor, Králického Sněžníku a Jeseníků už místy napršelo kolem 20 milimetrů, přičemž se do sobotního rána očekává dalších 40 milimetrů srážek. Od dnešního večera se navíc očekávají vydatné srážky také v dalších oblastech.

"V pátek večer a v noci na sobotu se očekávají intenzivnější srážky v jižních a jihovýchodních částech Čech a na Vysočině, které budou přecházet do sněžení i v nižších polohách. Je velmi pravděpodobné, že se zde bude místy vytvářet sněhová pokrývka," uvedl ČHMÚ na síti X.

Podle meteorologů může lokálně napadnout až osm centimetrů mokrého sněhu, který bude během dne odtávat. Sníh může lámat větve a stromy a působit komplikace zejména v energetice a v dopravě.

Od pátečního večera navíc mohou stoupat nad první stupeň povodňové aktivity toky v povodí Orlice, Loučné, Chrudimky, horní Moravy a Moravice. Následně stoupne i hladina středního a dolního Labe.

Témata:  počasí zima déšť povodně ČHMÚ

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 7:08

Senát peníze pro Ukrajinu odhlasuje 23. dubna. Schumer: Buďte si jisti, že Amerika pomůže

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy