Východní polovinu Česka pokryje v pondělí ledovka, která může být místy velmi silná. Vyplývá to z nejnovější výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové varují také před silným větrem v některých oblastech.
Výstraha před ledovkou začne postupně platit od pondělních 10:00 pro oblasti Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Jihomoravského kraje a Vysočiny a části Středočeského, Jihočeského, Ústeckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje.
Nejvyšší stupeň výstrahy znázorněný červenou barvou se týká obcí Česká Třebová, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Svitavy a Žamberk v Pardubickém kraji.
Od šesté hodiny ranní bude v platnosti také výstraha před silným větrem pro Moravskoslezský kraj, Frýdlant v Libereckém a Jeseník v Olomouckém kraji. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu.
Související
1. dubna 2025 20:23
1. dubna 2025 11:40
1. dubna 2025 4:00
31. března 2025 4:00
30. března 2025 4:00
29. března 2025 8:24