reklama

Celkově bude období od 23. března do 19. dubna teplotně průměrné až podprůměrné, uvedl Český hydrometeorologický ústav v dlouhodobém výhledu počasí. Množství srážek nevybočí z průměrných hodnot typických pro toto období roku.

Relativně nejteplejší by měl být poslední týden období, tedy od 13. do 19. dubna, kdy by se nejvyšší denní teploty měly v průměru pohybovat kolem 13 stupňů.

Příští týden je třeba počítat s nočními mrazy. Noční teploty začnou od neděle klesat zhruba k minus šesti stupňům. "Při uklidnění větru a malé oblačnosti až k minus deseti stupňům, což jistě nepotěší zejména zahrádkáře. Není vůbec vyloučeno, že v horských mrazových kotlinách noční teploty za optimálních podmínek klesnou i pod minus 20 stupňů. Můžeme tak naměřit nejnižší teplotu během celé zimní sezony," uvedli meteorologové na infomet.cz.

Ve vyšších polohách přes noc nasněžilo, i přes dobré podmínky je ale jarní lyžování nejen na českých horách letos nemožné. Kvůli nákazu koronaviru jsou od minulého víkendu uzavřené všechny lyžařské areály v zemi. Neupravují se ani běžecké tratě a uzavřena je na horách i většina velkých parkovišť.

reklama