Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na noc a čtvrtek 31. prosince

Zima, ilustrační fotografie
Zima, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Přechodně se k nám od jihozápadu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Večer začne počasí u nás ovlivňovat od západu brázda nízkého tlaku vzduchu, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Skoro jasno až polojasno, na východě zpočátku oblačno až zataženo a ojediněle déšť se sněhem, nad 400 m sněžení. Ojediněle, postupně místy nízká oblačnost a ojediněle slabé sněžení. Postupně místy mrznoucí mlhy. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, ojediněle až -7 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: zejména ve východní polovině Moravy a Slezska možnost tvorby náledí Tlaková tendence: slabý vzestup nebo setrvalý stav Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Skoro jasno až polojasno, zpočátku místy, postupně ojediněle zataženo nízkou oblačností a ojediněle slabé sněžení. Místy, postupně ojediněle mlhy, i mrznoucí. Večer od západu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: zejména ve východní polovině Moravy a Slezska ráno a dopoledne výskyt náledí Tlaková tendence: setrvalý stav Rozptylové podmínky: většinou mírně nepříznivé

Témata:  počasí Silvestr zima

Aktuálně se děje

23. června 2024 12:46

Prezident Pavel apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy