reklama

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, ojediněle mlhy a mrholení. Od západu postupně na většině území občasný déšť, na severu a severovýchodě i déšť se sněhem nebo sněžení, na východě Čech a na západě Moravy i srážky mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, v Čechách během noci oteplování. Zpočátku slabý jihovýchodní, postupně většinou mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle, na východě Čech a západě Moravy místy tvorba slabé ledovky při mrznoucích srážkách, zejména v polohách nad 600 m n. m.

Tlaková tendence: mírný pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):
Zataženo až oblačno a na celém území, během dne přechodně jen místy, občasný déšť, zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší teploty 7 až 12 °C, při slabším větru zejména na Moravě jen kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, Jeseníky a Beskydy až večer kolem 3 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h). Na Moravě a severovýchodě Čech vítr většinou jen slabý jižní do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zpočátku ojediněle, na východě Čech a západě Moravy místy tvorba slabé ledovky při mrznoucích srážkách, zejména v polohách nad 600 m n. m.

Tlaková tendence: setrvalý stav, zpočátku slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

reklama