Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Počasí na noc a úterý 22. prosince

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Přes střední Evropu bude od západu přecházet frontální systém, za jeho teplou frontou k nám začne proudit teplý vzduch, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, ojediněle mlhy a mrholení. Od západu postupně na většině území občasný déšť, na severu a severovýchodě i déšť se sněhem nebo sněžení, na východě Čech a na západě Moravy i srážky mrznoucí. Nejnižší teploty +3 až -1 °C, v Čechách během noci oteplování. Zpočátku slabý jihovýchodní, postupně většinou mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Ojediněle, na východě Čech a západě Moravy místy tvorba slabé ledovky při mrznoucích srážkách, zejména v polohách nad 600 m n. m. Tlaková tendence: mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou dobré Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno a na celém území, během dne přechodně jen místy, občasný déšť, zpočátku i mrznoucí. Nejvyšší teploty 7 až 12 °C, při slabším větru zejména na Moravě jen kolem 3 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, Jeseníky a Beskydy až večer kolem 3 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h). Na Moravě a severovýchodě Čech vítr většinou jen slabý jižní do 4 m/s. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Zpočátku ojediněle, na východě Čech a západě Moravy místy tvorba slabé ledovky při mrznoucích srážkách, zejména v polohách nad 600 m n. m. Tlaková tendence: setrvalý stav, zpočátku slabý pokles Rozptylové podmínky: většinou dobré

Témata:  počasí zima

Související

Aktuálně se děje

19. července 2025 19:59

Nutnost nebo obrovské plýtvání? Extrémní počasí zhoršuje i praktika běžná v Česku

Fosilní průmysl během loňského roku vypustil do atmosféry dalších 389 milionů tun emisí uhlíku kvůli zbytečnému spalování zemního plynu při těžbě ropy. Vyplývá to z nové zprávy Světové banky, která označuje tuto praxi za „obrovské plýtvání“ energií s dopady srovnatelnými s ročními emisemi Francie. Flérování, neboli spalování přebytečných plynů na havarijní pochodni (fléře), je přitom běžnou praxí i v Česku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy