reklama

Český hydrometeorologický ústav to dnes uvedl ve výstražné informaci. Zároveň upozornil, že dnes by mělo ve Frýdlantském výběžku silně foukat.

"V čerstvém západním proudění bude přes naše území postupovat frontální systém, jehož studená fronta se bude nad střední Evropou vlnit. Zejména na hory v Čechách přinese i vydatnější srážky, které společně s táním sněhu způsobí vzestupy hladin řek," uvedli meteorologové.

Výstraha před vzestupem hladin řek s vysokým stupněm nebezpečí se týká Sušicka v Plzeňském kraji a platí od středečních 06:00 do půlnoci ze čtvrtka na pátek. Ve středu odpoledne a večer Vydra a Křemelná překročí druhý povodňový stupeň a kulminovat mají okolo půlnoci, stejně jako Otava v Sušici. Ta ale překročí pouze nižší povodňový stupeň. Podle meteorologů se může voda v některých řekách vylévat z břehů, stromy mohou v podmáčené půdě padat. Pozor by si měli dávat také řidiči na zaplavených silnicích.

Hladiny řek by se měly ve středu ráno zvednout také v některých okresech Jihočeského, Plzeňského Libereckého, Pardubického a Olomouckého kraje. Stupeň nebezpečí je tam ale podle meteorologů nízký, voda by se neměla vylévat z břehů řek.

Meteorologové také varovali před silným větrem, který by měl dnes po poledni začít foukat ve Frýdlantském výběžku. Nárazy větru očekávají o rychlosti až 72 kilometrů za hodinu, nebezpečí by mělo pominout dnes po 20:00. Lidé by si měli dát pozor zejména na možné pády větví či stromů nebo na menší škody na budovách.

Předpověď na středu (00-24):
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách i srážky vydatnější. Večer srážky jen místy. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, během noci od západu oteplování. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jihu kolem 15 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h), bude přes den v severovýchodní polovině území slábnout.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno až zataženo, přechodně polojasno, zejména na jihu. Na severu a severovýchodě zpočátku místy déšť. Během odpoledne od západu přeháňky, později večer na severozápadě a severu nad 900 m sněhové. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na jihu Moravy až 19 °C, na Karlovarsku kolem 11 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (70 km/h), na hřebenech hor kolem 25 m/s (90 km/h), se bude během dne měnit na západní až severozápadní a večer částečně zeslábne.

Předpověď na pátek (00-24):
Polojasno až oblačno, místy přeháňky, od severozápadu nad 700 m smíšené nebo sněhové. Postupně ustávání přeháněk a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, na jihovýchodě a východě kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo, na horách místy, jinde ojediněle přeháňky, nad 700 m sněhové. Večer od jihozápadu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Loading...

1 komentář (Poslední 10.03. 13:08) Napište svůj názor

reklama