Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Teploty v Českém Švýcarsku mohou stoupnout až na 34 stupňů Celsia

Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Požár lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku
Foto: HZS Ústeckého kraje

Teploty v oblasti Českého Švýcarska, kde hasiči desátým dnem likvidují požár, mohou v nejbližších dnech stoupnout až na 34 stupňů Celsia. Srážky by se v oblasti mohly objevit v pátek. ČTK to dnes řekl Martin Hynčica z ústecké krajské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Kvůli vysokým teplotám se musí hasiči v terénu častěji střídat, hrozí přehřátí organismu.

Dnešní odpolední teploty v Hřensku stoupnou maximálně k 28 stupňům, ve středu k 32 a ve čtvrtek a pátek až k 34 stupňům Celsia. Oteplovat se bude i v noci, minimální teploty klesnou pouze na 17 až 19 stupňů. Převládat bude slunečné počasí.

Studená fronta by podle předpovědi mohla přecházet přes území v pátek později odpoledne. Objevit se může přeháňka nebo bouřka. Do té doby bude počasí beze srážek. Vítr bude podle Hynčici dnes a ve středu většinou slabý. Za studenou frontou se vítr rozfouká a zesílí na 11 až 25 kilometrů za hodinu. Podobně bude foukat i v sobotu, kdy teploty už budou mezi 21 až 25 stupni Celsia, přibude oblačnosti a vyskytovat se budou lokální srážky. Zda budou i nad územím rozsáhlého požáru, zatím podle Hynčici není jasné.

Hořet začalo v Českém Švýcarsku 24. července, od té doby se v regionu žádné výrazné srážky neobjevily.

Témata:  požár lesa u Hřenska počasí

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy