Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Víkendové počasí? Málo srážek, ale může jít i o sníh. Bude mrznout

Počasí, ilustrační fotografie.
Počasí, ilustrační fotografie.
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Na první listopadový víkend se ochladí, avizuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v aktuální předpovědi. Meteorologové upozornili, že studená fronta sice nepřinese moc srážek, ale ty mohou být i sněhové. 

Na víkend se ochladí, uvedl ústav na sociální síti X. Přes Česko totiž během pátečního večera a noci na sobotu přejde studená fronta. Moc srážek ale nepřinese, zdůraznili meteorologové.

"Slabší déšť se objeví hlavně v sobotu ráno a dopoledne a častější bude na horách. V nížinách na řadě míst nespadne ani kapka," uvedli. "Zejména na hřebenech Krkonoš a Jeseníků nad 1100 metrů nad mořem může dokonce i zasněžit," upozornili vzápětí.

Za studenou frontou se pak vyjasní, takže rána budou mrazivá. "Při obloze s malou oblačností klesnou teploty v neděli na +1 až -3 °C, v pondělí ještě o stupeň méně," dodali meteorologové.

Předpověď na sobotu:

Zataženo až oblačno, místy slabý déšť nebo přeháňky, na severovýchodě nad 1100 m i srážky sněhové. Během dne od severovýchodu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na jihu Moravy až 14 °C. Mírný severozápadní, postupně severní vítr 2 až 6 m/s, večer zeslábne.

Předpověď na neděli:

Jasno až polojasno. Zpočátku ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

Témata:  počasí podzim zima ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

17. července 2026 16:09

Markéta Konvičková potvrdila pauzu. Potrvá ještě pěkně dlouho

Letní prázdniny jsou sezónou velkých hudebních festivalů, ale Markétu Konvičkovou letos na žádném z nich nepotkáte. Sympatická zpěvačka, která dlouhodobě zápasí s vážnými zdravotními obtížemi, vysvětlila, proč to tak je.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Český hydrometeorologický ústav vydal aktualizovanou výstrahu, která varuje před příchodem silných bouřek a zároveň ponechává v platnosti dřívější varování před rizikem vzniku požárů. Nová výstraha před bouřlivým počasím platí pro neděli 19. července a zasáhne většinu území České republiky, s výjimkou severozápadní poloviny Čech.