Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zimní počasí přeje i smogu. Platí aktualizované varování před ledovkou

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Meteorologové v sobotu ráno opět upozornili na nebezpečí ledovky v části Česka. Trvá také smogová situace. Vyplývá to z informací na sociálních sítích Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Ústav zmínil, že nové znění prodlužuje a plošně upřesňuje výstrahu na ledovku vydanou v pátek. "Na Moravě se nadále místy vyskytuje mrznoucím mrholení, při kterém se vytváří ledovka. Předpokládáme, že její tvorba bude pokračovat ještě v ranních a dopoledních hodinách," uvedli meteorologové. 

Při ledovce hrozí nebezpečí úrazů při uklouznutí, problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Doporučuje se chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidiči by měli sledovat dopravní zpravodajství, jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Meteorologové také upozornili, že oblast vyhlášené smogové situace byla rozšířena na většinu území Moravskoslezského kraje. Tato výstraha je v platnosti do odvolání.

Témata:  počasí zima smog ČHMÚ

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 18:35

Češi za rok vydali za alkohol či tabák přes 260 miliard. Jsou to rekordní čísla

Výdaje za alkoholické nápoje, tabák a drogy dosáhly v Česku v roce 2024 celkem 260,9 miliardy korun. V průměru tak šlo o více než 700 milionů korun denně.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy