reklama

Meteorologové rovněž varovali před silným větrem, který dnes zasáhne Moravu, Vysočinu, jižní Čechy a část Plzeňského, Středočeského a Pardubického kraje, ve středu se mohou silné poryvy větru objevit na většině území republiky, vyplývá z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na střední a severní Moravě a ve Slezsku se mohou ve středu kvůli kombinaci sněžení a větru tvořit sněhové jazyky, které mohou být zrádné hlavně pro řidiče. Výstraha platí pro část Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje.

Mokrý sníh může poškodit stromy či dráty elektrického vedení, problémy mohou nastat v dopravě. Řidiči by měli jezdit opatrně a nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor vzít i zimní řetězy a na horách dodržovat pokyny Horské služby. V oblastech, kde se objeví sněhové jazyky, mohou být některé silnice nesjízdné.

Vítr v nárazech překročí rychlost 65 kilometrů v hodině, může lámat stromy a větve a komplikovat dopravu. Lidé by měli zabezpečit okna i volně uložené předměty. Návštěvníci hor by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, upozornili meteorologové.

reklama