reklama

Lidé poklidně obědvali, když někdo najednou začal křičet. K pobřeží se blížil člun s šesti muži, kteří vypadali jako teroristé se sebevražednými vestami, a černou vlajkou na zádi. Hosté v hotelu začali panikařit, šířila se zvěst, že jde o vlajku Islámského státu.

"Někdo začal ječet, lidé vyskákali z křesel a utíkali ven, směrem k bazénu. Bylo to docela děsivé. Ti muži byli oblečeni jako bojovníci ISIS, což bylo opravdu šokující," popsal pro The Hollywood Reporter jeden z hostů.

Všechno ale bylo jinak. Byli to herci, které najala francouzská firma Oraxy, která právě startuje svůj projekt internetového obchodu. Mělo jít o vtipné PR, tak to ale vůbec nevyznělo. Navíc o plánované reklamě nevědělo ani vedení hotelů na pláži, kde právě bydlí hollywoodské hvězdy.

Společnost Oraxy už se omluvila, scéna prý rozhodně jako teroristický útok vypadat neměla. Mluvčí jednoho z hotelů vše shrnul do prohlášení: "Byl to jen vtip. Hodně, hodně špatný vtip."

Muži měli jen upozornit na stránku oraxy.com, která bude "eBay pro horní 1 %". "Plánujeme mít exkluzivní umělecká díla, drahé hodinky a další drahé věci, které bohatí chtějí nebo potřebují," uvedl nejmenovaný zdroj pro britský portál Daily Mail.

V Cannes panují kvůli probíhajícímu filmovému festivalu zvýšená bezpečnostní opatření. Tisíce francouzských policistů a vojáků jsou v pohotovosti kvůli obavě z opakování listopadového útoku v Paříži, při němž zemřelo 130 lidí.

reklama