reklama

Křesťanský konspirační teoretik Meade tvrdí, že konec světa nastane 23. září 2017. Jeho předpověď soudného dne je založena na verších a číselných kódech v Bibli. Zaměřil se na jedno konkrétní číslo. „Ježíš žil po dobu 33 let. Jméno Elohim, které je pro Židy jméno Boží, se v Bibli opakuje 33krát,“ cituje ho americký lit The Washington Post. Právě číslo 33 je podle něj biblicky a numerologicky významné. A jak dospěl k datu 23. září'? Podle Meadeho jde o třiatřicátý den od úplného zatmění Slunce. Právě toto zatmění Meade považuje za znamení.

Své teorie zakládá také na Knize zjevení, podle které se nad Jeruzalémem objeví znamení, které bude signalizovat začátek konce světa, jak ho známe. Meade věří, že do konce října může svět vstoupit do toho, co se nazývá sedmiletým obdobím soužení. Jde o poměrně rozšířené evangelické přesvědčení, že v se v průběhu sedmi let stanou katastrofické události.

Také tvrdí, že k Zemi směřuje planeta nazvaná Nibiru. Meade tvrdí, že když proletí kolem planety, přijdou katastrofy v podobě zemětřesení, vulkanických erupcí, přílivových vln a dalších neštěstí. „Neskončí svět, ale skončí svět tak, jak ho známe, to ano. Velká část světa už na začátku října už nebude stejná jako dřív,“ tvrdí Meade.

To vše je „příběh století“, tvrdí Meade na svých webových stránkách. Zároveň ale říká, že tento příběh je zkreslený tradičními médii. Tvrdí také, že některé články zveličují jeho slova a falešně uvádějí, že věří, že svět skončí tento víkend.

Vědci jeho slova zpochybňují – alespoň tu část, kde Meade mluví o tom, že kolem naší planety proletí planeta Nibiru. Žádný takový objekt totiž ve vesmíru neexistuje. „Nibiru a jiné příběhy o nevyzpytatelných planetách jsou jen internetové podvody. Pro tato tvrzení neexistuje žádný faktický základ, uvedla již dříve NASA.

Vedoucí vesmírný vědec NASA David Morrison nyní znovu odmítl, že by snad planeta nazvaná Nibiru byla na cestě k Zemi. V ostře formulovaném videu, v němž naléhá na lidi, aby těmto slovům nevěřili, podal Morrison jednoduché vysvětlení. Pokud by planeta Nibiru byla na cestě k Zemi, astronomové by ji už teď viděli. Pokud by tomu tak bylo, viděli bychom dnes úplně jiný sluneční systém, protože její gravitace by sama o sobě destabilizovala oběžné dráhy planet, jako je Země, Venuše a Mars. „Místo toho ve vnitřní sluneční soustavě vidíme planety se stabilními oběžnými dráhami," řekl Morrison. „Vidíme, jak Měsíc prochází kolem Země."

Meade byl v některých mediálních článcích označován jako „křesťanský numerolog". Ed Stetzer, profesor a výkonný ředitel Centra Billyho Grahama pro evangelizaci, však říká, že taková věc neexistuje. „Mám čtyři absolventské tituly v těchto oblastech," řekl Stetzer. „Nikdy jsem o tomto výrazu neslyšel." Dodal také řekl, že i když mají čísla v Bibli svůj význam, neměly by být používána k tomu, aby předpovídala pohyby planet a zánik Země. „Když vám někdo řekne, že v Bibli objevil tajný číselný kód, okamžitě ten rozhovor ukončete,“ nabádal veřejnost v textu pro server Christianity Today.

Meade však dodává, že se nikdy nepovažoval za „křesťanského numerologa". Odsoudil své kritiky a v e-mailu pro The Washington Post uvedl, že „mainstreamová církev" je „tak natvrdlá, že ztratila svou schopnost zapojit se do kritického myšlení." Novináře odkázal na svůj web, na kterém píše, že pracoval jako forenzní vyšetřovatel a strávil deset let ve společnosti Fortune 1000. Napsal také několik knih, nejnovější z nich je Planet X: The 2017 Arrival, česky Planeta X – Příchod 2017.

reklama