Jmenoval se Tore Hedin a narodil se 7. ledna 1927 v malém švédském městě Kävlinge. Už v mládí Tore nebyl žádné lilium a v šestnácti letech spáchal první těžký zločin. Roku 1943 vykradl pivovar ve svém městě, a aby svůj zločin zakryl, budovu podpálil. O dva roky později ukradl motorku a jezdil s ní po celém okolí.

Protože se však na tyto eskapády nepřišlo roku 1950 se k překvapení svých sousedů přihlásil k policejnímu výcviku, který bez problémů zvládl. Jeho nadřízení jej oceňovali za jeho inteligenci, ochotu a aktivitu. Naopak si všimli jeho uzavřenosti a toho, že si u sboru neudělal žádné přátele. Mladý muž ukončil policejní akademii a nastoupil k policii v Tjörnarpu.

Zde si ovšem jednoho přítele Tore přeci jenom udělal. Jmenoval se Johan Allan Nilsson a nepatřil právě mezi vzorné občany. V jeho domě se často provozovali alkoholické dýchánky a hrál poker, kterému mladý policista naprosto propadl. A tak ve dne úslužný a pozorný policista, v noci prohrával výplatu v Nilssenově domě.

Trvalo to zhruba dva roky. Když 28. listopadu 1951 o půl třetí ráno policista opět prohrál, a došli mu peníze, rozhodl se smůlu prolomit poněkud brutálním způsobem. Nillsona zabil, okradl ho 4369 švédských korun, a aby vše zakryl, jeho dům zapálil. Ráno je přivolán na místo činu nikoliv jako podezřelý, ale jako člen týmu vyšetřovatelů!

Je pověřen sběrem stop a komunikací s médií. Přes ně vrahovi vzkazuje, že je mu policie na stopě, a že on sám se postará o jeho potrestání. Policie tápe a vyšetřování, zřejmě i díky „pomoci“ vraha-policisty Hedina, ustrne na mrtvém bodě. Policie se dokonce obrátí i na jasnovidce, který však naprosto zklame.

Hedinovi se v práci daří, ale jeho soukromí život je na tom hůře. Jeho vyvolenou je ošetřovatelka v domově důchodců Ulle Östbergová. Když ji ovšem v létě 1952 požádá o ruku, dívka striktně odmítne. Tore se rozzuří, dívce nasadí pouta, zbije jí a s pistolí u hlavy ji nakonec donutí k souhlasu. Když ji rozváže, Ulle okamžitě běží na policii, kde vše ohlásí. Tore je postaven mimo službu a hrozí mu vězení.

Tore se s táhne na rodinou farmu, kde v něm uzraje šílený plán pomsty. Než spustí svoji pomstu, má největší obavy má o své milující rodiče Pera a Huldu. Má strach, že by jim ostuda z jeho odhalených zločinů mohla ublížit. Proto je 22. srpna 1952 v noci zabije sekyrou, aby je „ušetřil trápení“ z důsledků jeho skutků. Rodný dům pro jistotu i s těly rodičů ještě zapálí.

Poté se vydá do města Hurvy, do domova důchodců, ve kterém pracuje a má malý pokojík jeho bývalá snoubenka Ulle. Po požárním schodišti pronikl do dívčina pokoje. Ta v něm však nebyla! Tušila, že se Hedin bude mstít a raději přespávala ve vedlejším pokoji u své kolegyně Agnes Lundinové. Hedin pronikl do pokoje a ženy sekyrou zabil. Zuřivost útoku byla taková, že se ani jedna z žen nevzmohla na odpor a obě měly hlavy téměř odděleny od těla.

Hedinovo řádění pokračovalo. Polil chodby domova důchodců hořlavinou a zatarasil všechny vchody. V ohnivém pekle zahynuli čtyři staří lidé. Pátá oběť zemřela na popáleniny v nemocnici po několika dnech. Okamžitě je na místo přivolána policie. Vzhledem k tomu, že je mezi obětmi i Ulle, Hedin je se okamžitě stává největším podezřelým. 

Policie ovšem netuší, že vrah policista již nad sebou vyřkl rozsudek sám. Hedin zajel se svým vozem k blízkému Brösarpskému jezeru. Zde napíše dopis na rozloučenou, ve kterém se dopodrobna přizná ke všem svým zločinům. Poté k sobě přiváže těžkou zátěž a skočí do jezera.

Policie po jeho těle pátrá několik dní. Poté je převezeno na lékařskou fakultu Lundské univerzity, kde došlo k pitvě a důkladnému prozkoumání jeho mozku. Tělo vraha-policisty zde zůstane až do roku 1973, kdy teprve dojde k jeho zpopelnění.

Případ Hedin vedla k rozsáhlým změnám u švédské policie a pro kadety byly zavedeny rozsáhlé prověrky a psychotesty. Pro oběti z Hurvy bylo již pozdě. Řádění Toreho Hedina stálo život deset lidí a Hedin je dodnes nejhorším vrahem ve švédské historii.