Eva Perkausová je TĚHOTNÁ! - anotační obrázek
Eva Perkausová je TĚHOTNÁ!

Do lázní vedou tři cesty

Když máte pocit, že si zasloužíte pobyt v lázních, máte na výběr ze tří způsobů, jak se do nich dostat. První je na pojišťovnu (pokud tedy splňujete podmínky), druhý jako samoplátce. Třetí způsob je jakýmsi kompromisem a označujeme ho jako příspěvkovou lázeňskou péči.

Lázně na pojišťovnu

Bolí vás záda, nohy, potýkáte se s jinými zdravotními neduhy? Zotavujete se po operaci nebo úrazu? Dost možná máte nárok na lázně na pojišťovnu. Ta vám je buď může uhradit celé, nebo jen léčbu a vyšetření, zbytek byste si dopláceli sami.

V každém případě je ale třeba navštívit svého praktického nebo odborného lékaře, který vám v případě, že trpíte některou z diagnóz na indikačním seznamu pro lázeňskou péči, vyplní návrh na lázně.

V něm uvede, jaká je vaše diagnóza, jak dlouho by pobyt měl trvat, do jakých lázní vás posílá a zda máte nárok na komplexní nebo příspěvkovou péči. Takový návrh odešle na pojišťovnu, kde ho posuzuje revizní lékař. Ten rozhodne, zda jsou splněny všechny podmínky a lázně vám buď schválí, částečně schválí nebo zamítne.

Do lázní jako samoplátce

Když nesplníte potřebné požadavky, nebo do lázní chcete jen sami za sebe, máte možnost si je uhradit jako samoplátce. Vše si budete hradit sami, vyberete si lázně, jaké chcete.

Víte, že když do lázní pojedete jako samoplátce, nebo vám revizní lékař schválí příspěvkovou péči, nebudete během pobytu v pracovní neschopnosti?

Podle čeho vybrat ty pravé lázně?

Lázní je po České republice hned několik, liší se nejen místem, přírodou kolem a hotely, ale také indikacemi. Právě podle těch byste lázně měli vybírat. Ideální je poradit se se svým lékařem, který vám poradí, jaké lázně jsou pro vás nejvhodnější.

Víte, že mezi jedny z nejoblíbenějších paří Mariánské Lázně?

Mariánské Lázně si oblíbila nejedna slavná osobnost, i mezi obyčejnými lidmi jsou ale velmi populární. Kromě elegantních hotelů, nádherného parku a chutných minerálních pramenů za tím stojí i největší počet indikací v České republice.

Do Mariánských Lázní tak můžete vyrazit, když vás trápí třeba:

  • Nemoci močového ústrojí
  • Gynekologické problémy
  • Onkologické problémy
  • Onemocnění pohybového aparátu
  • Metabolické potíže
  • Nemoci dýchacích cest
  • Nemoci trávicího ústrojí