Podle Clementa Baldelloua, zakladatele společnosti Capillum, která shromažďuje vlasy z více než 200 kadeřnictví po celé Francii, jsou vlasy využitelné díky bílkovině keratin, která dobře vstřebává oleje. Vlasy se pak mohou využít v zemědělství či medicíně.

"Vlasy jsou od přírody absorbenty a olejů vstřebají až osminásobek své váhy," říká Baldellou, podle kterého si na sestřih každý den zajde přes milion Francouzů. Vzniká tím hodnotný zdroj, který však nic nestojí a který lze jednoduše recyklovat a využít.

"(Ročně) to představuje 4000 tun vyprodukovaného odpadu. To je obrovský objem, který běžně končí v koši, a proto jsme se rozhodli odpadovému sektoru od vlasů ulehčit," dodává Baldellou.

Provizorní kadeřnictví v paláci, se kterým je spojován hlavně francouzský král Ludvík XIV., zdobí cedule "jeden kilogram vlasů = 200 litrů ušetřené vody. Zaměstnankyně Versailles Isabelle Lafontová si službu tak blízko zaměstnání pochvaluje. "Je to dobrý nápad, protože s naší prací není vždy čas zajít si ke kadeřnici," říká.