Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muž zneužíval dva malé chlapce, pak je zavraždil. Dostal doživotní trest

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Postupim - Silvio S. (33), který loni sexuálně zneužil a zabil dvě děti, dostal doživotí. Verdikt dnes vynesl soud v Postupimi u Berlína. Muž nesmí žádat o podmínečné propuštění dřív než po 15 letech trestu.

Oběťmi muže se stali německý chlapec Elias (6) a uprchlík z Bosny Mohamed (4).  Soudce označil to, čeho se Silvio S. dopustil, za "dva nepochopitelné zločiny".

Policie zadržela Silvia S. na konci října po několika týdnech pátrání po Mohamedovi. Na základě záznamu z videokamery před berlínským sociálním úřadem, odkud obviněný chlapce odvedl, poznala Silvia S. jeho matka, která ho pak udala.

Vyšetřovatelé později začali zadrženého Němce podezírat i ze spojitosti se zmizením Eliase od jeho domu v Postupimi. Silvio S. se poté přiznal, že oba chlapce unesl. Podle státního zastupitelství poté odsouzený děti opakovaně sexuálně zneužil a později je zabil ve snaze zabránit tomu, aby jeho čin vyšel najevo.

Silvio S. sám policistům řekl, že Mohameda zabil v domě svých rodičů, mrtvoly se ale už nedokázal zbavit, protože ji vyšetřovatelé objevili u něj v autě. Nakreslil jim také plánek místa v Luckenwalde nedaleko Berlína, kde zakopal tělo Eliase.

Podle lékařských posudků není pachatel pedofil. Děti si jako oběti sexuálního násilí vybral, protože předpokládal, že mu budou klást menší odpor, než by kladli dospělí.

Témata:  Německo vražda děti

Aktuálně se děje

6. srpna 2026 21:58

5. srpna 2026 20:31

ČSSZ mění oznámení důchodů. Senioři by měli zpozornět

Česká správa sociálního zabezpečení vydala nové instrukce k valorizačním oznámením pro rok 2027, které se týkají podmínek doručování informací o nové výši důchodů. Důchodci by si měli včas ověřit, jak se jich změněná pravidla dotknou, protože papírové dopisy už nejsou samozřejmostí jako dřív.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy