Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump zrazuje USA, Putin je diktátor: Biden na sjezdu demokratů pronesl ostrá slova

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
Foto: kmu.gov.ua **www.kmu.gov.ua**

Filadelfie - Ve středu na nominačním sjezdu amerických demokratů vystoupil s projevem viceprezident Joe Biden. Ruského prezidenta Vladimira Putina v něm označil za diktátora.

Biden se na sjezdu zapojil do série oslavných projevů, adresovaných Hillary Clintonové. Republikánský kandidát Donald Trump je podle Bidena příliš nebezpečný člověk, než aby mu byl svěřen prezidentský úřad.

Zdroj: YouTube

"Žádný kandidát velké politické strany v dějinách tohoto státu toho nevěděl tak málo a nebyl tak málo připraven na řešení otázek národní bezpečnosti," prohlásil Biden o Trumpovi.

"Trump podporuje mučení a prosazuje náboženskou nesnášenlivost, zrazuje americké hodnoty a ztěžuje snahu USA porazit Islámský stát. Nemá ani ponětí o tom, co činí Ameriku velkou," konstatoval Biden.

Témata:  Joe Biden Donald Trump Vladimír Putin

Související

Aktuálně se děje

8:18

Nemocný muž v Brně střelil ženu do hlavy. Zázrakem přežila

Velmi vážným případem střelby se v minulém týdnu zabývali brněnští policisté. Muž v Brně na ulici střelil do hlavy ženu, která nadále zůstává v nemocnici. Podezřelému hrozí až dvacet let za mřížemi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy