Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Španělské úřady zakázaly rodičům pojmenovat dítě Lobo (Vlk)

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Madrid - Španělské úřady nepovolily rodičům novorozeného chlapce dát mu jméno Lobo (Vlk) a nařídily jim, aby vybrali pro dítě jiné jméno.

Rodiče tak ale ve stanovené lhůtě neučinili, takže jejich dítěti jméno určí soud. Informoval o tom deník El País, podle něhož rodiče již shromáždili na 20.000 podpisů pod petici za to, aby se jejich dítě mohlo jmenovat Lobo.

"Lobo (Vlk) je ve Španělsku celkem běžné příjmení, tak proč by to nemohlo být jméno," tvrdí otec Ignacio Javierre, který prý má podporu i učitelů či psychologů. Úřady se ale odvolávají na paragraf, podle něhož jsou v zemi zakázána jména, "která vedou ke zmatku při identifikaci". Existuje též rozhodnutí ředitelství matrik z října 2005, které jméno "Lobo" přímo zakazuje.

"Tomu vůbec nerozumíme," říká otec Ignacio. Podle něj je to nespravedlivé zakazovat rodičům pojmenovat dítě na základě takového kritéria. "María a já jsme se rozhodli dát našemu dítěti takové jméno z lásky k tomuto zvířeti," vysvětlil otec. Chlapce, který se narodil 12. července v nemocnici ve městě Fuenlabrada u Madridu, chtějí vychovávat mimo jiné k lásce ke zvířatům a přírodě.

Témata:  Španělsko těhotenství, rodina, děti děti

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.