reklama

Velkou oblibu si získal hashtag #rioproblems, pod kterým lidé ukazují všemožné příhody z Ria, ať už k zasmání, nebo některé k pláči. Podobný hashtag byl i před dvěma lety v Soči, ale brazilské hry to hravě překonaly už po pár hodinách, kdy první lidé přicestovali do země.

Podle mnohých demonstrace na letiště v Riu, kde se vítali návštěvníci nápisem „Vítejte v pekle", není moc daleko od pravdy. Na sociálních sítích už se toho našlo mnoho, od chybějících umyvadel na stadionech, až po dlouhé fronty na lístky. Vtipálci připravili i nové logo, které je inspirované virem Zikou.

 

Zoo místo golfového hřiště

Na golfovém hřišti, kde se za pár dní má hrát, je plné divokých zvířat, jako třeba lenochodů, krokodýlů, hroznýšů královských, opic a dokonce i největších hlodavců světa, kapybar. Místo golfu, který je na olympiádě po 112 letech, můžou lidé pozorovat brazilskou faunu.

Mezinárodní olympijský výbor řekl, že udělá vše, aby se sportovci nemuseli bránit před kajmany, hady a dalšími potenciálně nebezpečnými zvířaty. Po dobu turnaje bude hřiště hlídat pět odborníků na zvířata, kteří je budou odchytávat.

 

Desítky příspěvků ukazují celkovou nepřipravenost olympijských ubytovacích zařízení v Riu. Sportovní novinář poslal obrázek s chybějícím umyvadlem. Minulý týden australský tým odmítl přestěhovat sportovce do vesnice, kvůli problémům s elektrikou a vodou. Italský tým si dokonce najal vlastního instalatéry a elektrikáře, aby jim připravili ubytovaní.

Pomyslným vrcholem je video z pokoje Jamajského týmu, kde ubytovaly ženy, zatímco jen o pár metrů dále, stále bez problémů stavěli pracovníci koupelnu.

 

Ztráta klíče od stadionu

Organizátoři už dokonce stačili ztratit klíče od slavného fotbalového stánku Maracana, kde se hraje fotbalový turnaj a zároveň i dnešní zahajovací ceremoniál. Museli přivolat údržbáře s obřími kleštěmi, aby vylomili zámek u vchodu. A to nejsou ani zdaleka všechny problémy, které se v posledních dnech udály v Riu, čeká nás nejhorší olympiáda v historii?

Loading...
reklama