Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Kuvajtu bylo zadrženo 10 íránských špionů, jeden se odmítl vzdát

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Kuvajt - Pobřežní hlídka Kuvajtu zadržela deset íránských "špionů". Většinově sunnitské arabské státy v Perském zálivu často obviňují šíitský Írán z vměšování do regionálních záležitostí.

Jeden ze zadržených se odmítl vzdát a byl zraněn. Kuvajtské ministerstvo vnitra pak na svém webu zveřejnilo fotografii zachycující devět klečících mužů s rukama za hlavou. Írán popřel, že šlo o "agenty". Prý jsou to rybáři a zadrženi byli kvůli "hádce" s kuvajtskými pohraničníky.

Íránský velvyslanec v Kuvajtu řekl v íránské televizi, že se ambasáda snaží vyjasnit kauzu zadržených a zjistit jejich totožnost. Vyjádřil naději, že se případ brzy vyřeší.

Kuvajt odvolal v lednu svého velvyslance z Teheránu poté, co tam dav vyplenil saúdskoarabskou ambasádu. Stejný krok před ním učinily Saúdská Arábie, Súdán a Bahrajn. Íránci plenili saúdskoarabské velvyslanectví v Teheránu a konzulát v Mašhadu kvůli popravě šíitského duchovního v Saúdské Arábii. Království popravilo 47 lidí za terorismus a jedním z odsouzenců byl šajch Nimr Bákir Nimr.

Témata:  Kuvajt Írán špionáž

Související

Aktuálně se děje

4:00

Nynější chladné počasí nevydrží, naznačili meteorologové ve výhledu

Až téměř do Vánoc vidí meteorologové v nejnovějším dlouhodobém výhledu, jehož většina už bude spadat do meteorologické zimy. Teploty se z podprůměru vyšplhají do průměru, srážek má být nejvíce v probíhajícím týdnu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy