Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie v New Yorku evakuovala část letiště, šlo o planý poplach

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixmac

New York - Americká policie evakuovala část letiště JFK v New Yorku poté, co přijala hlášení o výstřelech v odletové zóně. Úřady později ujistily, že se na letišti nestřílelo a že terminál určený pro mezinárodní lety byl evakuován "z přemíry opatrnosti".

Podle televize CBS bylo z letiště evakuováno několik stovek cestujících poté, co newyorská policie o nedělním večeru obdržela opakovaná telefonická volání o střelbě na terminálu osm.

"Panika na JFK. Zavírají brány kvůli bezpečnosti a možnému střelci," uvedl jeden z cestujících na sociální síti.

Prověřování ale hlášení o střelbě nepotvrdilo. "Předběžné vyšetřování nenaznačilo, že by byly vypáleny výstřely. Nejsou žádní ranění, ani se nenašly nábojnice či jiné známky střelby," uvedly letištní úřady v komuniké.

Témata:  letiště N.Y. JFK USA letiště

Související

Aktuálně se děje

19. března 2026 20:18

19. března 2026 12:35

Český hokej nastoupí do nové éry. Rulík oznámil překvapivé rozhodnutí

To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se v úterý, tedy v den, kdy měl kouč hokejového národního týmu Radim Rulík dle prezidenta Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Aloise Hadamczika definitivně přijít s rozhodnutím o své budoucnosti v reprezentaci, nakonec potvrdilo. Rulík na společné úterní tiskové konferenci s Hadamczikem oznámil, že po této sezóně u hokejové reprezentace skutečně skončí. Již se také potvrdilo, že od příští sezóny společně se svými dosavadními dvěma asistenty z reprezentace Markem Židlickým a Ondřejem Pavelcem bude nově trénovat extraligové Kladno.

Zdroj: David Holub

Další zprávy