Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Český speleolog zemřel na Slovensku po závalu v jeskyni

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: INT

Bratislava - O víkendu po závalu v jeskyni na středním Slovensku zemřel český speleolog. Jeho kolegové se mu snažili pomoci, resuscitace byla ale marná.

K neštěstí došlo v Jeskyni ztraceného prstenu, která byla podle Slovenské speleologické společnosti objevena letos v červnu. Jeskyně se nachází u osady Môce asi 25 kilometrů od Banské Bystrice.

Čech upadl do bezvědomí. Zasypanému jeskyňáři pomáhali jeho kolegové, kterým se ještě do příchodu horských záchranářů podařilo zával uvolnit a také začali s resuscitací postiženého. Jeho zranění byla podle horské služby tak vážná, že jim na místě podlehl.

V roce 2009 bylo v jeskyni na východě Slovenska nalezeno tělo Čecha, který podle slovenských medií ve vlasti čelil obžalobě z přípravy vraždy nadřízeného.

Témata:  úmrtí Čechů v zahraničí Slovensko Jeskyně

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 10:05

Beton nepůsobil dlouho. Experti věří, že zachrání lebku svaté Zdislavy

Ani policii samozřejmě neskončila práce na případu krádeže lebky svaté Zdislavy, ale ta se ocitá v rukou restaurátorů, kteří se ji pokusí zachránit. Odborníci věří, že se mimořádně cennou relikvii podaří z betonu, do kterého ji zloděj zalil, vyprostit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy