Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vyřizování účtů? V Mexiku unesli z luxusní restaurace 12 mužů

Mexiko, ilustrační foto
Mexiko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mexiko - Na letovisko Puerto Vallarta, které leží na západním pobřeží Mexika zaútočili ozbrojenci. Unesli deset až dvanáct mužů. Podle všeho se jedná o členy gangů, a to jak u únosců, tak i o jejich obětích.

Prokuratura uvedla, že mezi unesenými nejsou žádní turisté. "Můžeme jasně předpokládat, že šlo o lidi spojené se zločineckými organizacemi," řekl státní zástupce Eduardo Almaguer.

Unesenými jsou podle mexického tisku zřejmě majitelé luxusních aut, s nimiž přijeli do restaurace La Leche. Ženy, které je doprovázely, nechali únosci odejít.

Místní tisk hovoří o tom, že skupina ozbrojených mužů vtrhla do luxusní restaurace a přinutila muže, aby nastoupili do dvou terénních vozů. V místě, kde k útoku došlo, bojují dva drogové kartely Jalisco New Generation a Sinaloa.

Témata:  Mexiko drogy gangy policie Mexiko

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 11:03

Česká stopa v Let's Dance pokračuje. Evu Burešovou nahradí Leoš Mareš

Let's Dance, tedy slovenská obdoba StarDance, bude pokračovat s českou účastí i po vyřazení Evy Burešové během uplynulého velikonočního víkendu. Televize Markíza, která taneční show vysílala, odhalila, kdo během nadcházejícího víkendu zasedne do poroty. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.