Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Moderátoři musí během pár měsíců zhubnout, jinak půjdou z obrazovek pryč, nařídila televize.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Káhira - Egyptská státní televize řeší kuriózní problém. Moderátoři jsou prý tlustí, dostali proto příkaz do tří měsíců nadbytečná kila shodit. V opačném případě dostanou výpověď.

Podle regionálního ředitele Háního Džaafara trpí nadváhou až 90 procent moderátorů a moderátorek, a pokud si nenaordinují přísnou dietu, budou muset z obrazovky pryč, napsala agentura DPA. "Každý, koho shledáme nevhodným, se bude muset přesunout na místo, kde nebude tolik na očích," popsal další postup pro egyptský list Masrí al-Jaum.

Kvůli nadváze vedení televize nedávno stáhlo z obrazovek osm moderátorek, kterým bylo řečeno, že svou dosavadní práci můžou zastávat jen pokud budou o něco štíhlejší.

Egyptští komentátoři krok televize vidí vesměs pozitivně, podle nich ale sledovanost hojně kritizované státní televize nestoupne jen díky tomu, že moderátoři budou lépe vypadat. "Nechápou, že lidé se na ně nedívají proto, že postrádají důvěryhodnost, kvalitu a schopnosti. Se vzezřením to nemá co dělat," domnívá se Mustafá Šavkí z egyptského sdružení podporujícího svobodu slova.

Témata:  Egypt média hubnutí, zdraví, nadváha

Související

Aktuálně se děje

11. ledna 2026 8:29

Budoucnost ČT je i v jeho rukou. Oto Klempíř měl důležité jednání

Babišova vláda bude příští týden žádat Sněmovnu o důvěru i pro jednoho člověka ze šoubyznysu, který se stal ministrem. Někdejší člen oblíbené kapely J.A.R. Oto Klempíř už se věnuje agendě ministerstva kultury. Co měl na programu v pátek?

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy