Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Mexický prezident má vážný problém. Novináři vyhrabali "špínu" ze studií

Mexiko, ilustrační foto
Mexiko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Mexiko - Plagiátorské aféry nejsou ve vysoké politice ničím výjimečným, několik jich například zažilo Německo. Z opsání své diplomové práce byl nyní nařčen mexický prezident Enrique Peňa Nieto.

Portál Aristegui Noticias ve videoreportáži tvrdí, že Nieto bez přiznání autorství opsal 29 procent své práce, kterou v roce 1991 zakončil studium práv na soukromé vysoké škole Universidad Panamericana.

Nieto prý převzal texty autorů, jakými jsou například mexický historik Enrique Krauze či americká historička Linda Hallová. Mnohé autory navíc nezmínil ani v přehledu použité literatury.

Mluvčí Nietovy vlády reagoval prohlášením, že je překvapen zájmem novinářů o "stylistické chyby, jako jsou citace bez uvozovek a chybějící odkazy na autory", ve 25 let staré diplomové práci.

V prosinci 2014 novináři zveřejnili důkazy o tom, že si Nietova manželka za sedm milionů dolarů koupila dům od jistého vládního dodavatele. Před dvěma měsíci se Nieto omluvil a prohlásil, že tento skandál poškodil důvěru lidí v prezidentský úřad.

Témata:  Mexiko plagiáty

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.