Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lovec zastřelil v Srbsku afghánského uprchlíka

Bělehrad, Srbsko
Bělehrad, Srbsko
Foto: Pixabay

Bělehrad - V srbských lesích u bulharských hranic zastřelil v noci na dnešek jeden z lovců zvěře mladého afghánského migranta.

Informovalo o tom dnes srbské ministerstvo obrany bez upřesnění, zda se případ vyšetřuje jako nešťastná událost nebo podezření z úmyslného činu.

Ministerstvo sdělilo, že v souvislosti s případem byl zadržen jeden ze čtyř lovců, kteří byli na místě. Kromě nich se tam nacházelo šest migrantů, z nichž jeden byl postřelen do břicha. "Doktoři záchranné služby po příjezdu už mohli jen konstatovat smrt 20letého afghánského občana," uvádí se v prohlášení pro média.

Agentura AP poznamenala, že mnozí Srbové v tuto roční dobu loví v lesích srnce, lišky a divočáky, na které často číhají v noci.

V Srbsku sice panuje napětí kvůli množství migrantů, kteří se snaží přes srbské území dostat do bohatších zemí Evropské unie, ale k útokům, navíc vražedným, vůči uprchlíkům nedochází.

Témata:  Srbsko lovci

Související

Aktuálně se děje

19. prosince 2025 17:43

Belohorcová plánuje Vánoce bez manžela. O programu má jasno

V československém šoubyznyse letos došlo i na rozchody. Jeden takový se týkal Zuzany Belohorcové, kterou tak čekají jiné Vánoce než v posledních letech. Jaké má její rodina plány na nadcházející svátky? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Jeffrey Epstein

Epsteinovy spisy odtajněny. Je v nich zmíněna Češka i Slovák

Demokratičtí zákonodárci z amerického výboru pro dohled zveřejnili novou sadu fotografií z pozůstalosti Jeffreyho Epsteina. Tento krok je součástí širšího úsilí o transparentnost v rámci zákona o odtajnění „Epsteinových spisů“. Mezi materiály, které byly publikovány bez bližšího vysvětlení či popisků, se objevily i dokumenty a osobnosti s vazbami na Českou republiku a Slovensko.