Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok v Somálsku: U prezidentského sídla v Mogadišu vybuchla bomba, na místě se střílí

Terorismus
Terorismus
Foto: news.com

Mogadišo - Islamistické milice Šabáb dnes zaútočily u prezidentské rezidence v somálské metropoli. Nejprve se ozval výbuch, pak vypukla střelba.

Počet obětí zatím není znám. Sebevražedný bombový útok potvrdil představitel somálské policie. Exploze nálože v automobilu poškodila dva přilehlé hotely, napsala agentura Reuters.

Před čtyřmi dny otřásl Mogadišem útok na oblíbenou restauraci, kde zemřelo deset lidí.

Milice Šabáb napojené na teroristickou síť Al-Káida mají na svědomí většinu útoků v Somálsku. Šabáb chce v oblasti takzvaného Afrického roku vytvořit islámský stát a zavést právo šaría.

Témata:  terorismus v Somálsku Al-Šabáb terorismus

Související

Aktuálně se děje

11:07

Tragický požár na Barrandově. Hořelo v bytě, jeden člověk přišel o život

Tragickou bilanci má úterní večerní požár bytu v panelovém domě na pražském Barrandově. Desítky lidí se úspěšně evakuovaly, jeden člověk ale přišel o život. Příčina požáru je předmětem probíhajícího vyšetřování. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy