Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Naši ekonomiku se podařilo stabilizovat, tvrdil Putin na jednání G20

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Chang-čou - Podle prezidenta Vladimira Putina se stav ruské ekonomiky podařilo stabilizovat, průmyslová výroba lehce roste a odtok kapitálu ze země se výrazně zmenšil.

Ruské hospodářství citelně postihl pokles cen ropy na světových trzích i sankce, které proti Moskvě vyhlásil Západ po ruské anexi Krymu v březnu 2014.

"Pokud jde o naši zemi, Rusko, tak hodnotíme naše úsilí jako nepostačující a skromné, ale přesto se naše ekonomika stabilizovala. Zůstaly (devizové) rezervy, výrazně se zmenšil odliv kapitálu, oproti loňsku na pětinu, na polovinu klesla míra inflace a rozpočtový schodek činí 2,6 procenta. Nezaměstnanost držíme dosti nízko: 5,6 procenta. Zahraniční dluh zůstává také docela malý, něco přes 12 procent," prohlásil Putin na úvod dvoudenního summitu největších ekonomik světa G20.

"Nadále plánujeme zmenšovat rozpočtový schodek a pracovat na snížení závislosti státního rozpočtu na vývozu uhlovodíkových surovin. Budeme pokračovat v politice zajišťování makroekonomické stability i ve zlepšování podnikatelského ovzduší," zdůraznil ruský prezident.

Mnozí světoví vůdci podle něj upozorňují na problémy globální ekonomiky, ale "přesto nyní sledujeme sice pomalé, ale přece jen pozitivní obnovování ekonomik".

Témata:  Vladimír Putin Rusko G20

Související

Aktuálně se děje

10. prosince 2025 20:10

Čistky na ČT pokračují: Barbora Kroužková končí v Událostech

Zpravodajskou redakci České televize čekají další personální změny. Diváci již od ledna neuvidí v hlavní zpravodajské relaci Události jednu z jejích výrazných tváří, moderátorku Barboru Kroužkovou. Tuto informaci potvrdil zdroj webu Aktuálně.cz obeznámený s děním uvnitř ČT. Sama Kroužková se sice k situaci odmítla blíže vyjádřit, avšak uvedla, že z televize neodchází. Předpokládá se, že by jí v rámci zpravodajské redakce měla být nabídnuta jiná pracovní pozice.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy