Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dva sebevražedné útoky v Bagdádu. Dvanáct mrtvých, více jak 40 zraněných

Islámský stát
Islámský stát
Foto: Reprofoto YouTube

Bagdád - Nejméně 12 mrtvých a více než 40 zraněných si v pátek pozdě večer vyžádaly dva výbuchy v irácké metropoli Bagdádu. Podle agentury Amak, která slouží jako informační kanál organizace Islámský stát, za útoky jsou odpovědní dva sebevražední atentátníci.

Útočníci si vybrali za cíl Palestinskou ulici. Jeden byl opásán výbušninami, druhý podnikl útok v autě s bombou. Zatímco první útočník se vyhodil do povětří ve vchodu do nákupního centra, druhý se odpálil na parkovišti.

Irácká metropole je ve stavu vysoké pohotovosti po bombových útocích ze 3. července, při kterých rovněž ve čtvrti Karráda přišlo o život nejméně 292 osob. Šlo o nejtragičtější atentáty od chvíle, kdy Američané v zemi před 13 lety svrhli režim tehdejšího vůdce Saddáma Husajna.

I navzdory přísnějším bezpečnostním opatřením se útoky v irácké metropoli stále opakují.

Témata:  Irák teroristické útoky v Iráku Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

20. července 2025 17:19

Marek Ztracený opět terčem podvodu: Falešné video láká na astronomický výdělek

Zpěvák Marek Ztracený (39) se znovu ocitl v centru podvodné kampaně. Na sociálních sítích se objevilo video, ve kterém údajně sám umělec nabízí lidem možnost rychlého zbohatnutí – stačí investovat pět tisíc korun, aby měsíčně vydělávali více než 300 tisíc. Jenže celá záležitost má háček: Ztracený ve skutečnosti s ničím takovým nemá nic společného. Video je vytvořené pomocí umělé inteligence a má jediný cíl – vylákat z důvěřivých lidí peníze.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy