Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Požár v Orlandu: Muž vypálil mešitu, do které chodil střelec z gayklubu

Mešita
Mešita
Foto: Pixabay

Orlando - Při žhářském útoku v Orlandu na Floridě byla poničena mešita, kterou navštěvoval Omar Mateen, střelec z gayklubu. Policie po pachateli pátrá.

Mateen, který v červnu zastřelil v klubu Pulse 49 lidí a desítky dalších zranil, chodil k modlitbám do mešity, u níž v neděli zastavil muž na motorce, který podle záběrů bezpečnostní kamery založil požár a odjel.

Plameny poničily část mešity, v níž v tu dobu nikdo nebyl a nedošlo proto k žádným zraněním. Podle policie šlo o bělocha či hispánce, jehož identitu a motiv vyšetřovatelé zjišťují.

K útoku došlo den po 15. výročí atentátů z 11. září 2001 a v den velkého muslimského svátku, což podle vyšetřovatelů mohlo být jedním z útočníkových motivů.

"Naše komunita vydrží víc než budova, jsme silnější. Věřím, že se přes to přeneseme," řekl médiím jeden z místních duchovních Hamaad Rahman. Muslimové se od Mateenova činu distancovali. Podle některých pravidelných návštěvníků mešity však bez ohledu na to řada místních dává najevo odpor vůči muslimům hlasitými výkřiky či nápisy na zdech.

Témata:  muslimové USA střelba v nočním klubu ve městě Orlando Omar Mateen (vrah z Orlanda USA - 12.6.2016)

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.