Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský vrtulník se marně pokoušel uletět střelám IS. VIDEO zachycuje jeho poslední vteřiny

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: china.org.cn

Palmíra – Na začátku července sestřelili bojovníci Islámského státu nad Sýrií ruský vrtulník Mi-25, který prováděl zkušební let v oblasti Homsu. Na internetu se teď objevily záběry, které ukazují poslední vteřiny před pádem stroje.

K sestřelení vrtulníku došlo východně od syrského starověkého města Palmýra. Ruští letci prováděli zkušební let se syrským vrtulníkem Mi-25 v době, kdy bojovníci IS pronikli syrskými liniemi na východ od Palmýry, a Syřané požádali vrtulník o pomoc, uvedlo tehdy ruské ministerstvo obrany.

#VIDEO#ISIS published new footage of disturbing details for July 8th #Russia MI-25 crash over #Palmyra pic.twitter.com/YxfWdPRYQ7

— Mahdi Khodabakhsh (@khodabakhsh24) 14. září 2016

 

Poté, co posádka vrtulníku vyčerpala munici a začala opouštět bojový prostor, byl stroj sestřelen, uvedla agentura AP. Na palubě stroje byli instruktoři Rjafagať Chabibulin a Jevgenij Dolgin. Oba zemřeli.

Na internetu teď koluje video, které sestřelení a následný pár vrtulníku ukazuje. Na závěry poukázala například agentura Fars News, snímky ale kolují i na sociálních sítích, jako je Facebook nebo Twitter.

Témata:  Islámský stát Ruská armáda vrtulníky

Související

Aktuálně se děje

29. června 2026 11:37

Trojana vyměnila za Havelku. Klára Pollertová se znovu provdala

Hlavní svatební sezóna je v plném proudu, což platí i v šoubyznyse. Klára Pollertová-Trojanová v neděli překvapila fanoušky, když zveřejnila fotky ve svatebních šatech. Nešlo přitom o natáčení, ale o opravdovou svatbu. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy