Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na terorismus si musíme zvyknout. Je součástí našeho života, varuje muslimský starosta Londýna

Londýnský starosta Sadiq Khan
Londýnský starosta Sadiq Khan
Foto: Facebook

New York – Terorismus je součástí našeho života, musíme se s tím smířit. Právě to řekl při své návštěvě v New Yorku muslimský starosta Londýna Sadiq Khan. Píše to britský list The Independent.

Labouristický politik varoval, že metropole musí „být připraveny" na útoky jako byl ten v New Yorku. Sadiq Khan řekl, že věří, že hrozby teroristických útoků jsou „nedílnou součástí života ve velkém městě" a povzbudil Londýňany, aby byli bdělí v boji proti nebezpečí.

Starosta Londýna přiznal, že po nedávném bombovém útoku v New Yorku měl „bezesnou noc", a dodal, že velká města po celém světě „musí být připravena na podobné věci", které se přihodí, když je lidé nejméně očekávají.

„To znamená být bdělý, mít policii, která je v kontaktu s komunitami. Znamená to, že bezpečnostní služby musí být připraveny, ale také to obměnu nápadů a osvědčených postupů," vysvětloval Khan krátce před setkání se starostou New Yorku Billem de Blasiem.

Khan byl zvolen starostou v květnu a ihned provedl některé výrazné změny v tamní policii. „Nic pro mě není důležitější než udržování Londýňanů bezpečí," řekl tehdy starosta s tím, že chce mít jistotu, že jsou všechny složky připraveny i na variantu, že dojde k více útokům najednou.

„Teroristé vyvíjejí svoji taktiku a my po celou dobu musíme vyvíjet naše reakce. Obávám se, že důsledky teroristického útoku jsou velice děsivé. Chtějí zabíjet. Chtějí zmrzačit a vyděsit nás. Je moje práce zajistit, abychom byli v takovém bezpečí, jak je to jen možné," dodal.

Témata:  terorismus Sadiq Khan

Související

Aktuálně se děje

4. října 2025 21:25

Vít Rakušan neskrývá po volbách zklamání

Přestože hnutí Starostové a nezávislí (STAN) obsadilo ve volbách třetí místo, předseda Vít Rakušan neskrývá zklamání. Na tiskové konferenci, kterou zahájil úryvek z písně Mám malý stan (s narážkou na hudební vložku ve štábu ANO), Rakušan prohlásil, že „nebudu se radovat ze třetího místa“. Plně respektuje výsledky, ale cílem byla „demokratická stojednička“, která by zabránila současnému vývoji.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy