Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pákistánci z uprchlického tábora v Řecku byli obviněni ze znásilnění svého krajana

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Atény – Skupinu nezletilých Pákistánců zadržela policie v Řecku. Mladíci jsou podezřelí ze znásilnění jiného Pákistánce.

Podle agentury AP byla skupina byla zadržela v uprchlickém táboře Moria na ostrově Lesbos a obviněna ze znásilnění dalšího z pákistánských hochů.

Čtyři mladíci ve věku sedmnácti let čelí obviněním ze znásilnění a dětské pornografie. Čtveřice se údajně také společně podílela na napadení šestnáctiletého hocha pocházejícího rovněž z Pákistánu a vše si nahrávala na mobilní telefony.

Oběť je v péči zdravotníků a dětského psychologa, zadržení by se měli objevit před soudem.

Témata:  uprchlíci Řecko Pákistán

Související

Aktuálně se děje

3. srpna 2026 10:51

Na Mostecku se stal násilný čin. Policie řeší konflikt dvou mužů

Policie vyšetřuje konflikt dvou mužů na Mostecku, kdy oba utrpěli vážná zranění. Vyšetřovatelé se domnívají, že mladší z aktérů napadl staršího a následně se pokusil o sebevraždu. Zatím jde však o předběžné závěry šetření. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy